¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

Zakázaná láska - 16. kapitola

22. listopadu 2011 v 15:48 | Cissy |  Zakázaná láska

Nová kapitola je tu!! No.. je zase jakási divná a krátká, nějak se mi to s ZL nedaří :(
Před chvilkou jsem se vrátila z Hradiště( byli jsme na "pracáku" ohledně volby povolání) a přečetla jsem si u Avene drabble s mojima slovama.
Moc se jí to povedlo :) A proto bych chtěla právě Avene věnovat tuhle kapitolu :)
Tak už mlčím :P Pěkně si počtěte, jestli to vůbec půjde :D


"Můžeme jít?!" usmála se na Luciuse jeho krásná společnice.
"Jistě. Moc ti to sluší." Oplatil jí usměv a nabídl jí rámě.
"Děkuju" řekla a maličko se začervenala. Společně s několika Zmijozelkými vykročili k Velké síni, kde se měl ples konat. Několik studentů po něm házeli závistivé pohledy. Ani se jim nedivil. Cisse to opravdu moc slušelo. Její dlouhé upnuté šaty krásně zvýrazňovaly její svůdné křivky. Mezi ostatními byla jako růže v trní. Většina zmijozelských holek měla černé šaty, ona měla tmavě zelené.
"Jako správná Zmijozelačka." pomyslel si. Na téma, jak to Narcisse dnes sluší, ho napdalo ještě spousta myšlenek. Ale přemýšlet o tom už nemohl, protože právě vcházeli do Velké síně.
*****

Viv vyschlo v ústech. Ke dveřím, které vedly do Velké síně, zbývalo už jen pár kroků. Byla strašně nervózní. Vlastně ani nevěděla proč. Asi měla strach, že neudrží, když uvidí Lucia s Blackovou. Že na ní někdo pozná, co k němu cítí. Otevřely se dveře, Viv se zhluboka nadechla a vkročila společně s Mikem do Velké síně. Když se rozhlédla kolem, zapomněla na Luciuse, na Blackovou, na všechno.. Síň by tak nádherně vyzdobená, že jí to až vyrazilo dech. Vždycky si myslela, že Bradavice nemohou být krásnější. Ale tohle bylo… ani nevěděla, jak to popsat. Bylo to tak nepopsatelně krásné.
"Viv?? Jsi v pořádku?" šťouch do ní jemně Mike.
"Ano, jsem v pohodě." odpověděla a snažila se odtrhnout oči od vyzdobeného sálu.
"O můj bože! Co si to ta zmijozelská nádhera zase na sebe navlíka?" vykulila na Narcissu oči Alice, když šli kluci pro něco k pití. Všechny se na Cissu nenápadně podívaly, jen Viv se snažila nedívat se. Věděla ,že by ho uviděla a to nechtěla.
"Co tomu říkáš ty, Viv?" otočily se na ni.
"Sakra" zaklela v duchu, zhluboka se nadechla a pomalu se otočila, aby na Narcissu viděla. Rychle prohlédla Cissiny šaty. V tu chvíli se na ni Lucius podíval. Jejich oči se na chvíli střetly. Pak Vivien odvrátila oči…
****

"Ten Avery je opravdu idiot." pomyslel si Cio. Balit Cissu přímo před ním. Nechápavě zakroutil hlavou. Porozhlédl se po ostatních. A uviděl ji, Viv seděla jen pár metrů od něj. Vypadala nádherně. Byla dokonce krásnější než Narcissa. Jejich oči se na okamžik střetly. Lucius měl v tu chvíli chuť jít za ní a políbit ji. Ale věděl, že to nejde. Viv se nervózně kousla do rtu a oči od něj odvrátila. Ale on se na ni díval pořád. Nemohl od ní odtrhnou oči, jak byla krásná. Vlasy měla vyčesané, tak že jí odhalovaly celý krk. Cio pocítil strašlivé nutkání ji na ten krk políbit. Nemluvě o tom, že jí to v těch šatech ohromně slušelo. Byly prošívané zlatou a krásně zvýrazňovali Viviinu postavu. Vypadala skoro jako nevěsta.
Na okamžik si představil, že si Viv bere za ženu. Jeho představa, ale za okamžik praskla jako mýdlová bublina, když se vrátil Viviin tanečník. Usmál se na ni a něco jí pošeptal. Viv mu úsměv oplatila a vztala a odcházela s ním pryč. V Luciovi se vařila krev, nikdy by ho nenapadlo, že bude takhle žárlit. Pohledem stále sledoval Mika s Viv a Cissy a Averyho si vůbec nevšímal.
"Kam jdou?" přemýšlel. Když se ti dva zastavili na tanečním parketu, oddechl si. Samozřejmě, jdou tančit, vždyť jsme přece na plese.
"Jak by mě mohla podvést?! Mě? Vždyť skoro všechny holky z Bradavic po mě šílí!" zakroutil nad svým myšlením hlavou. Viv pustil z hlavy a šel se věnovat Cisse než mu ji Avery sbalí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mrs.Malfrangerová Mrs.Malfrangerová | 25. listopadu 2011 v 21:54 | Reagovat

Luciusovi myšlenky jsou tak roztomilé :) Doufám,že se ten ples nijak nezvrtne,protože zatím to začalo opravdu krásně! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Postavy v povídkách, kromě těch mnou vytvořených, patří jen a jen J.K. Rowling, autorce Harryho Pottera,
která tento úžasný svět vytvořila a já si na ně nečiním žádné právo.
Tento blog nebyl vytvořen za účelem zisku.