¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

Zakázaná láska- 13. kapitola

19. září 2011 v 14:21 | Cissy |  Zakázaná láska
Omlouvám se, že jsem sem dala tuhle kapitolu tak pozdě, ale prostě jsem poslední dobou neměla na tuhle povídku náladu. Podle toho to taky vypadá:D Přeju pěkné počteníčko a prosím o komentíky. Za případné chyby se omlovám :)


"Vypadáš úžasné! A teď už pojď, už tak jdeme o čtvrt hodiny později." popoháněla Viv svoji kamarádku, která se už po desáté upravovala před výlohou obchodu. Suzan se sice přestala upravovat a pokračovala v chůzi, ale Viv si byla jistá, že se za tím účelem zastaví ještě minimálně dvakrát. A nemýlila se. Naposled se zastavila před Třemi košťaty a začala si zase upravovat vlasy i když si upravila před minutou. Viv jen zakroutila hlavou a vešla dovnitř.

"Ahoj. Promiň, jdeme pozdě." pozdravila kluky a omluvně se usmála, pak se posadila a tašky s šatama položila vedle sebe. "To nevadí. Co si dáte?" podíval se na ni a Suzi, která se s pozdravem posadila vedle ní, Fred. "Máslový ležák?" koukla na Suzan tázavě. Ta souhlasila a Fred jim šel objednat.

Pak následovaly skoro tři hodiny skvělé zábavy. Na jejich stole se hromadily sklenice od ležáku, sáčky od oříšku a krabičky od kouzelnických žabek. Zpět do školy se vracely ve skvělé náladě, která byla způsobená nejen skvělou společností ale i množstvím tekutin, které vypily. Byl to skvělý den.
****
Za to ráno za moc nestálo, Viv se pobudila s bolestí hlavy a ostatním asi taky nebylo zrovna do zpěvu, aspoň Suzi ne. Za to asi mohla ta láhev medoviny, kterou vypili potom na koleji. Viv byla šťastná, že je neděle a nemusí do školy. Snažila se i přes bolest ještě usnout, snídaně byli v neděli až do jedenácti, ale nepodařilo se jít to. Nakonec to vzdala a vyrazila na snídani, připojila se k ní ještě Suzan, jen kluci ještě zůstali v posteli.

"Ááá, co to je??" zakňučela Viv a chytla se za hlavu. "Pošta." odpověděla Suz a podívala se na strom, kde se objevili první sovy, které vydávaly ty zvuky. Viv ten hluk nedělal vůbec dobře, nebo spíš její bolavé hlavě. Za chvilku před ni dopadlo nové vydání Denního věštce. Viv ho odhodila stranou a pokračovala v okusování suchého toastu. "Můžu si to přečíst?" zeptala se Sue, která Věštce neodebírala. "Klidně." odpověděla bez zájmu.

"Je tam něco?" zeptala se Viv, když Suzan odhodila noviny. "Ne, jen samé ministerstvo tohle a ministerstvo tamto." odpověděla zhnuseně. Vadilo jí, že ministerstvo má na noviny takový vliv. "Ministerstvo." zašeptala Viv a popadla noviny. Rychle je otevřela na první straně a byl tam. Byl tam článek o ministerstvu a to znamenalo, že se dnes uvidí s Luciem. Její kamarádka na ni jen nechápavě zírala. " Je to hrůza." řekla Viv, aby odvedla pozornost od jejího podivného chování. Tou větou spustila Suziin monolog na téma, jak strašný je vlil ministerstva na Denního věštce. Když si byla jistá, že Sue je plně zabraná do tohohle problému, podívala se k Zmijozelskému stolu. Chvíli jí trvalo než ho našla, seděl až na konci. Právě dojídal svoji snídani, pak vzal do ruky noviny a otevřel je. Přeletěl očima první stránku a podíval se k jejímu stolu. V tu chvíli se jejich oči střetly a Viv začali v břiše poletovat motýlci. Připadala si trapně, když ji načapal, jak se na něj dívá.Kousla se do rtu. Lucius se usmál, mrkl na ni a odvrátil zrak. Viv udělala to samé a zatímco Suzi mluvila o ministerstvu a novinách, si plánovala dnešní večer.

***
Cio vyrazil na snídani. Sám. Narcissa včera večer na rychlo odjela, umřela jí babička. Caroline, její kamarádku, moc nemusel. Neměl si s ní, co říct. Creabe a Goyle na snídani vyrazili hned, jak se vzbudily a ještě teď se cpali. Luciusovi se vůbec nechtělo dívat, jak se cpou. Proto se posadil až na konec stolu, kde nikdo neseděl. Zanedlouho se nad jeho hlavou objevily první sovy. Za chvilku před něj dopadl pečlivě zabalený balíček a Denní věštec. Popadl balíček, který byl pravděpodobně od matky a pomalu ho začal rozbalovat. Našel v něm domácí sušenky a dopisy od rodičů. Matka mu psala o její sestře, které se narodilo dítě a o tom, co se doma děje. Otec mu psal o práci a nadávala na "milovské šmejdy", kteří se motali po ministerstvu kouzel. Při čtení dopisu ho tížilo svědomí, jeho otec by nepřenesl přes srdce jeho vztah s Vivien. Zabilo by ho to, nebo by otec zabil jeho.

Vrátil dopis zpět do obálky, snažíc se zbavit špatného pocitu zrady vůči svému otci a své krvi. Kdyby nebylo tak těžké, téměř nemožné, zradit své srdce, netrápil by se teď. Jeho otec by ho nazval slabochem, že nedokážel ovládnout své city, že se nechál ovládat "iluzí". Zatřepal hlavou, aby se toho pocitu zbavil. Pak zase zakousl do své snídaně.
Když dojedl, otevřel noviny. Na první stránce byla velká fotka ministra kouzel s novináři a pod článek o nějaké nové reformně. Lucius se zarazil, přišlo mu, že je ten článek něčím důležitý. Přelétl článek očima, nic zvláštního. A pak si to uvědomil, byl první. " No, jistě Viv." pomyslel si a obrátil zrak k Nebelvírskému stolu. Jeho zrak se zastavil na osobě s hnědými vlasy. Dívala se na něj a ve chvíli, kdy se jejich oči střetly se kousla do rtu. " Nejspíš si připadá trapně, že jsem ji přistihl." usmál se Cius. Pak na Viv mrkl na znamení, že se uvidí večer a odvrátil zrak. Byl rád, že se s Vivien uvidí, ale myslel, že dnes večer bude utěšovat Cissu, jistě rozhozenou ztrátou babičky. Ale být s Narcissou sám bylo daleko snažší než se potkal Viv.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Lady-Bella-Voldemort Lady-Bella-Voldemort | Web | 19. září 2011 v 18:04 | Reagovat

sakriš, chtěla jsem dát ohodnocení plných pět hvězdiček a omylem jsem klikla na čtyři a půl xD promiň! :-)
Opět je to kráásná kapitola. Chudák Ciss s tou babičkou :-( zajímalo by mě, co Cius s Viv podniknou :-D Jo a mimochodem, omlouváš se že píšeš pozdě jo? Tak to já bych mohla sypat omluvy jednu za druhou xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Postavy v povídkách, kromě těch mnou vytvořených, patří jen a jen J.K. Rowling, autorce Harryho Pottera,
která tento úžasný svět vytvořila a já si na ně nečiním žádné právo.
Tento blog nebyl vytvořen za účelem zisku.