¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

7. kapitola- Zakázaná láska

1. srpna 2011 v 21:36 | Cissy |  Zakázaná láska

Tak tu máte další kapitolku, ale tatok je jenom taková doplňující. Další se budu snažit přidat co nejdřív=)
P.S.: Představte si, že ten plakát je opravdu krásný ;-)


Viv se ráno vzbudila brzy, normálně by si ráda užívala to ranní ticho, ale dnes ji mrzelo, že se už vzbudila. Zdálo se jí totiž o Luciusovi, jak si spolu povídají a drží se za ruce na jejím oblíbeném místě, pod starým dubem u jezera. Chtěla ještě spát a pokračovat ve snu, ale spánek stále nepřicházel. Nakonec se oblékla potichu se vykradla z ložnice. Na chodbě panovalo hromové ticho, Viv se jako zloděj vplížila do koupelny. Měla ráda tuhle starou koupelnu, nemohla se sice vyrovnat té prefektské ale ona se nepotřebovala koupat ve vaně o velikosti bazénu. Přistoupila k jednomu ze zlatých umyvadel a otočila kohoutkem ve tvaru lví hlavy. Opláchla si obličej, učesala se a řasy si obtáhla Kouzelným černidlem, které si loni koupila v Příčné ulici a zase se z koupelny vyplížila. Podívala se na hodinky a zjistila, že je teprve půl páté, spát se jí už nechtělo, tak sešla po schodech do společenky.


V krbu už hořel oheň a tak si Viv sedla na své oblíbené křeslo těsně před krbem. Dívala se do tančících plamenů a přemýšlela o včerejším večeru. Z myšlenek ji vyrušil paprsek vycházejícího slunce. Vzpomněla si na prázdniny před pěti lety, jak s Rose stanovaly a pozorovaly východ slunce. Přešla k oknu, aby lépe viděla.Slunce se pomalu vyhouplo na oblohu a Viv omráčila jeho záře. Musela se odvrátit, při tom koutkem oka zahlédla nástěnku . Visel na ní nový plakát hned vedle seznamu víkendů v Prasinkách. Byl modrý a v pozadí padaly sněhové vločky. Začala číst, co na tom plakátu bylo napsané.
"Dvacátého prosince? To je dva dny před odjezdem domů na Vánoce." počítala. S úvahami o Vánočním plese opět klesla do křesla. Přála si jít na ten ples s Luciusem, ale věděla, že se to nestane. Myšlenky na ples a zvuky praskajícího dřeva ji ukolébaly ke spánku.


"Viv!! Co tu děláš??" zatřásla s ní Suzi, aby ji vzbudila. "Už je určený datum Vánočního plesu!" usmívala se Suzan nadšeně. "Viděla jsem." hlesla rozespale Viv . "Šaty si můžeme koupit v tom novém obchodě v Prasinkách."pokračovala Suzi, která plesy milovala. Viv nechápala na co si chce kupovat nové plesové šaty, když jich má ve skříni asi deset. "Nejspíš se chce líbit Fredovi." usmála se Viv v duchu. "Myslíš, že tě Fred pozve?" zeptala se kamarádky šeptem. "Já nevím," ošila se "doufám." špitla a vzápětí zrudla jako rajčátko. "Neboj, určitě tě pozve." usmála se na kamarádku. Najednou se vedle nich objevil Fred s Mikem a Tomem. Suzi opět zrudla, bála se, že je Fred slyšel. "Dobré ránko!" usmál se na ně. "Jdete na snídani, holky?" zeptal se jich. "Proč ne." oplatila mu Viv úsměv. " Jdeš taky?" obrátil se na Suzan , která nebyla schopná slova. Tak jen rychle kývla. Za chvíli celá pětice procházela dveřmi do Velké síně. Viv si uvědomila, že se jich Fred ptá poslední dobou dost často, jestli by šlis nimi na snídani.


" Máš tady marmeládu." upozornil Fred Suzi a otřel jí marmeládu z brady. Suzi se při tom dotyku zachvěla, nervózně mu poděkovala a podívala se na něj se šťastnýma jiskřičkama v očích. Viv se usmála, moc Suzi přála, aby jí to s Fredem vyšlo. Sue si myslela, že Freda nezajímá, ale Viv věděla, že to tak není. Vždyť z ní celou snídani nespustil oči. Jestli se nedají dohromady Suzi s Fredem,ona s Luciusem nemají žádnou šanci.

6. kapitola 8. kapitola

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Chloe M. Raddle Chloe M. Raddle | Web | 2. srpna 2011 v 6:38 | Reagovat

Ta kapitola byla skvělá! :) I když byla podle tvých slov "jen doplňující". Moc moc se mi líbila :) A ten plakát je krásný sám o sobě, nemusím si nic představovat :)
Nový layout je krásný :) Moc se povedl :)

2 Cissy Cissy | Web | 2. srpna 2011 v 14:53 | Reagovat

[1]: óóó!! :D děkuju (červenám se :D)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Postavy v povídkách, kromě těch mnou vytvořených, patří jen a jen J.K. Rowling, autorce Harryho Pottera,
která tento úžasný svět vytvořila a já si na ně nečiním žádné právo.
Tento blog nebyl vytvořen za účelem zisku.