¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

5. kapitola-Zakázaná láska

24. července 2011 v 13:34 | Cissy |  Zakázaná láska
V tétok kapitole Lucius spřádá plány, aby si mohl s Viv promluvit. Furt ho někdo ruší, chudáčka=P! To fialové je dopis a je psaný na stroji. Nechtělo se mi to tam ukázat jako na stroji =(


Viv dorazila udýchaná a překvapená do učebny přeměňování a sedla si do lavice vedle Suzan. Ta ji jen tiše pozdravila, protože profesorka McGonagallová už přicházela a ani jedna nechtěla dostat školní trest. Viv se rozhodla, že nebude přemýšlet o tom, co se stalo a chodbě, protože přeměňování bylo její oblíbený předmět a profesorka by její nepozornost určitě netolerovala.

Po hodině se Suzi vydala na hodinu věštění z čísel a Viv odešla strávit volnou hodinu venku pod starým dubem, aby mohla přemýšlet a událostech, které se odehrály minulou přestávku. Přeběhla velkou travnatou plochu, usedla pod starý strom a pohodlně se opřela. Toto místo milovala, dokázala by tu sedět hodiny a dívat se na jezero. Jak ráda by tu sedávala s Luciusem a bavila se sním o úplně obyčejných věcem, ale věděla, že se to nikdy nestane. Tahle myšlenka ji donutila přemýšlet o tom, proč na ni Lucius jen zíral, nic neřekl a pak odešel pryč, když do něj na chodbě vrazila. Nechápala to, nebýt včerejšího večera nejspíš by na ni vychrlil spoustu urážek, které by ji doprovázely až do učebny přeměňování. " Snad se nebál, že bych ho políbila znovu." zasmála se pro sebe. Nakonec se rozhodla, že to nebude řešit. Koneckonců byla ráda, že urážky na její hlavu přestaly. Jen ji trochu děsilo pomyšlení, že je to jen klid před bouří.
******
Na hodinu lektvarů dorazil Lucius pozdě. Omluvil se profesorovi a sedl si na své místo, aby mohl vymyslet svůj plán. "Kde jsi byl, Lucio?" zeptal se Goyle. " V umývárně." odsekl a odvrátil se od něj. "Chtělo by to místo, kde nás nikdo nenajde." spřádal plány Lucius. "Ale jak ji tam dostat? Omračovací kouzlo?" uvažovala v duchu. " Ne , to ne, trvalo by moc dlouho než by se probrala. Chtělo by to , aby tam přišla sama." V tom si vzpomněl na Komnatu nejvyšší potřeby. " OK, místo už mám. Ještě vymyslet, jak ji tam dostat" jeho myšlenky přerušil zvonek oznamující konec hodiny. Lucius, který již neměl žádnou hodinu se vydal do Zmijozelské společenky.

Společenská místnost nebyla bohužel prázdná, v křeslech posedávalo několik studentů, kteří měli taky volnou hodinu a nevypadali, že by měli chuť odejít. Proto vyběhl do své ložnice, ta byla naštěstí prázdná. Lucius opět začal s tím, co dělal na hodině lektvarů. "Co když mi řekne, že to udělala jen proto, aby mě to zastavilo. Paměťové kouzlo?" byl rád, že to plánování jde tak rychle. Zbývalo jen dopilovat pár drobností. Vzápětí do pokoje vrazili jeho spolubydlící a Luciusův plán musel jít stranou.

Nakonec to Luciusovi trvalo ještě týden, než dovedl svůj plán k dokonalosti. Ale nakonec si by zcela jistý, že to bude stát za to. Aby Viv dostal do Komnaty nejvyšší potřeby, dal jednomu prvňákovi 5 galeonů, aby Vivien donesl dopis od "její sestry". Prvňáček vypadal , jako v sedmém nebi a slíbil, že nikomu nepoví, kdo mu ten dopis dal. " Naivní klučina." uchichtl se. A vydal se do sedmého patra, a by čekal na Viv v Komnatě nejvyšší potřeby.
*******
"Vivien Johnsonová?" zeptal se prvňáček, který právě přicupital ke křeslu, na kterém Viv seděla. "Ehm…Ano." odpověděla překvapeně Viv. Klučina jí předal dopis a odcupital ke svým kamarádům. Viv si prohlédla dopis, adresa byla napsána na stroji a známka chyběla. Viv bylo divné, že jí ten dopis nepřinesla sova. Bez dalšího přemýšlení dopis otevřela. Vypadl z něj krátký dopis psaný také na stroji. Viv rychle přelétla očima těch pár řádek.

Ahoj sestřičko!
Tento týden máme ve škole volno. Chtěla jsem tě překvapit a tak jsem přijela.
Přijdi hned ,jak ten vzkaz dostaneš, do sedmého patra. Čekám u toho gobelínu, o kterém si mi říkala.
 Rose

Viv byla zmatená, přečetla si dopis ještě třikrát. Vstala z křesla, vysvětlila Suzan, kam jde a vydala se do sedmého patra. Ale stále jí na tom dopisu něco nesedělo. " Rose přece nemá psací stroj." přemýšlela. Viv by nikdy nenapadlo, že by ji sestra přijela navštívit do Bradavic. A už vůbec nechápala, proč na ni čeká v sedmém patře, ale její sestra byla zvláštní člověk.
*****

4. kapitola 6. kapitola

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbila se Vám povídka??

Užasná 35% (14)
Dobrá 25% (10)
Dala se 15% (6)
Nic moc 15% (6)
Hrůza 10% (4)

Komentáře

1 lucrecia lucrecia | Web | 24. července 2011 v 13:52 | Reagovat

Tak to jsem zvědavá, co se v té komnatě stane.
Kapitola se mi líbila a nemám k ní vubec žádné připomínky. :D Jen tak dál

2 Cissy Cissy | Web | 24. července 2011 v 14:38 | Reagovat

Děkují :-)

3 Nikinka Nikinka | Web | 24. července 2011 v 22:36 | Reagovat

[1]: Souhlasím :) a už se emůžu dočkat další kapitolky...
PS: Děkuji za pochvalu povídku :)

4 Avene Avene | Web | 25. července 2011 v 15:21 | Reagovat

Přečetla jsem kapitolu a je to fakt pěkně napsané, za chvilku si přečtu ty předchozí kapitoly, abych věděla, o čem je začátek :D
Jinak co se týče spřátelení, já na blogu seznam nemám, ale na konci stránky mám vypsané oblíbené návštěvníky. Můžeš si mě jako SB napsat :-) Když budeš psát komenty a tak, tak si tě dolů dám. Nenutím tě, jen to jsou má pravidla :-D

5 Cissy Cissy | Web | 25. července 2011 v 20:56 | Reagovat

[2]: Nemáš zač :-) byla krásná :-)

[4]: Chápu ;-) Jinak moc díky za pochvalu. Nějaké komentíky tam určitě občas hodím :D  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Postavy v povídkách, kromě těch mnou vytvořených, patří jen a jen J.K. Rowling, autorce Harryho Pottera,
která tento úžasný svět vytvořila a já si na ně nečiním žádné právo.
Tento blog nebyl vytvořen za účelem zisku.