¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

4. kapitola-Zakázaná láska

23. července 2011 v 13:40 | Cissy |  Zakázaná láska
A je tu další kapitolka! Opět se tu toho moc neděje, spíš to jsou následky, toho co Viv udělala v minulé kapitole.


Ráno se Viv udělalo špatně při pomyšlení, že by se s Luciusem mohla potkat. Rozhodla se, že nepůjde na snídani, ale její břicho mělo jiný názor. Nakonec na snídani přece jen šla, ale až později, protože měla šanci, že tam už Lucius nebude. Před Suzi předstírala, že je jí špatně , že radši chvíli počká než půjde na snídani. Suzan s ní počkala v Nebelvírské věži, aby nešla na snídani sama. Viv byla ráda, že nebude sama, ale bála se, aby nepotkaly Luciuse a on před ní nezačal rozebírat včerejší večer. Asi po dvaceti minutách Viv řekla, že můžou jít. Dívky vylezly otvorem v portrétu a vydaly se k Velké síni.

Těsně před velkou síní zahlédla Viv Luciuse, jak zahýbá za roh. Oddechla si, doufala, že po celý den bude mít taky takové štěstí. Když vstoupily do Velké síně, usmála se na všechny své kamarády, kteří tu ještě byli a dala se s chutí do jídla. Přemýšlela jestli se bude Lucius chovat jako by se to nestalo nebo to všem poví a bude si z ní dělat srandu. ,,Ne, to by neudělal, nepřiznal by, že se nechal políbit od mudlovské šmejdky.´´odporovala si. ,,Jdete už?´´ zeptal se Fred. Až nyní si Viv uvědomila,že má už prázdný talíř stejně jako Suzi. ,, Jasně.´´ odpověděla s úsměvem a vydali se zpět do Nebelvírské společenky.

Viv přišla na hodiny lektvarů s obavami. Lektvary měla totiž se Zmijozelem. Do třídy přišla skoro první. Jako obvykle jí nikdo ze Zmijozelu nedal najevo, že by zaznamenali její přítomnost. Naštěstí nikdo z přítomných nedal celou hodinu najevo ani , že by něco věděly o jejím románku s Luciusem. ,,Takže šestý ročník to neví,´´ oddechla si. ,,ale co sedmý ??nebo jeho nebližší kamarádi.´´ vzpomněla si na Luciusovi gorily, Crabea a Goylea. Přemýšlela zda bere Lucius ten včerejší incident, jako trapas pro ni nebo jako potupu pro něj. Byla ráda, že je to první hodina a profesor Křiklan jen povídal, o tom co je čeká následující rok. Jinak by nemohla během hodiny takhle přemýšlet. Vzápětí se ozval zvonek a Viv si posbírala věci a vyrazila na hodinu přeměňování, kde se měla potkat se Suzi.

Cestou na přeměňování si prohlížela učebnici, kterou měli letos používat. Začetla se do jednoho zajímavého článku a nedívala se na cestu, ale přesto ji překvapilo, když do někoho narazila. ,,Jejda, promiň. Jsi v pohodě??´´ omlouvala se, když sbírala knihy ze země. Ale ten, co se mu omlouvala neříkal nic a jen na ni zíral. Když zvedla oči nestačila se divit. Ten, co na ni upíral své krásné modré oči a ji nezahrnoval urážkami týkajíc se jejího původu. Lucius se na ne jen chvíli díval, pak zatřepat svou blonďatou hlavou a zmizel za rohem. Viv chvíli trvalo než si uvědomila, že tu stojí už asi deset minut a rozběhla do učebny přeměňování.

*******
Lucius zašel za roh, rozhlédl se a když nikoho neviděl, dal se do běhu. Nevěděl, jak se dostal až do prefektské umývárny, ale bylo mu jedno, kde je a jak se tam dostal, byl rád, že byl sám. ,,Ševelissimo .´´ zašeptal, aby ho nikdo neslyšel a pak se zabýval jen svým problémem. ,, Co se to se mnou děje??´´ kladl si už od včerejšího večera pořád dokola tu samou otázku . ,,Vždyť mi tím, jak do mě vrazila, nahrávala na smeč!´´ ječel v duchu. ,,a tím včerejškem taky.´´ dodal už nahlas. Při vzpomínce na včerejšek se otřásl, ale ne tím, že by byl ten polibek odporný. Otřásl se, protože se mu to líbilo. Nevěděl, proč to udělala, ale část jeho byla ráda, že to Viv udělala. ,,Do pr….´´ zaklel. ,, Přece jsem se do ní nezamiloval´´ začal hystericky křičet na celou umývárnu. ,,Musím s ní mluvit!´´ přikázal si. ,, A co nejdřív.´´dodal pevně rozhodnutý to opravdu udělat. Zrušil kouzlo a vydal se na další hodinu. Celou cestu přemýšlel, kde se s Viv setká.

3. kapitola 5. kapitola

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbila se Vám povídka??

Užasná 35% (14)
Dobrá 25% (10)
Dala se 15% (6)
Nic moc 15% (6)
Hrůza 10% (4)

Komentáře

1 lucrecia lucrecia | Web | 23. července 2011 v 16:41 | Reagovat

Tak nejdřív se bych chtěla trochu rejpat. V prvním odstavci se hrozně mockrát po sobě opakují slova Viv a Suzan. Působí to při čtení trochu rušivě.
Ale jinak se mi kapitola zase líbila. Začíná se to zajímavě vyvíjet. Jen doufám, že v té umývárně ještě někdo nebyl, aby Luciuse neslyšel.
A nezlob se, když něco kritizuju, protože to nechci myslet zle, ale jen ti chci pomoct, protože začátky jsou těžké a nikdo není dokonalý, ale jak bys jinak mohla odstranit ty malé vady, kdyby tě na to nikdo neupozornil.
To píšu i pro příští kapitoly, kdybych zas něco kritizovala.

2 Cissy Cissy | Web | 23. července 2011 v 19:25 | Reagovat

[1]: Já su ráda, že to píšeš, vždycky si ráda nechám poradit :-) A neboj nikdo ho neslyšel, použil kouzlo Ševelissimo, to těm, co by tam byli začalo v uších šumět, aby nic neslyšeli :-)

3 Mrs.Malfrangerová Mrs.Malfrangerová | Web | 28. září 2011 v 10:08 | Reagovat

Už se nám to začíná příjemně rýsovat...:) To je super :)Při části z pohledu Luciuse ,jsem se usmívala jak měsíček na hnoji :-D  :-)  Píšeš krásně :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Postavy v povídkách, kromě těch mnou vytvořených, patří jen a jen J.K. Rowling, autorce Harryho Pottera,
která tento úžasný svět vytvořila a já si na ně nečiním žádné právo.
Tento blog nebyl vytvořen za účelem zisku.