¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

3. kapitola-Zakázaná láska

15. července 2011 v 16:40 | Cissy |  Zakázaná láska

A máme tu další kapitolku! Dodržela jsem slib a už se začíná něco málo dít =P. Seznámíte s Viviinou sovou=D a taky dojde k intimnějšímu=P setkání Luciuse a Viv.První den učení byl pro Viv vždycky stresující, ale letos ji navíc tížilo rozhodování, jaké si vybrat předměty na další dva roky. Nevěděla, co by chtěla dělat, ale také nechtěla jít na nějaké předměty jen proto, aby tam byla s Suzi. Nakonec si vybrala předměty, které ji ve škole bavily nejvíc. To byly formule, obrana proti černé magii, přeměňování, bylinkářství, starodávné runy, ale vzala si i lektvary, které neměla příliš ráda. Jakmile se podívala na rozvrh začala svého rozhodnutí litovat. Skoro všechny hodiny, na které se přihlásila měla mít se Zmijozelem. Jediné její štěstí bylo, že Lucius chodí o ročník výš, celou hodinu s ním v jedné místnosti by asi nepřežila.


Během dne zjistila, že si špatně přečetla dopis, ve kterém byly seznamy učebnic. I když jí některé učebnice chyběly, učitelé byly první den schovívaví a pod podmínkou, že si je co nejdřív opatří jí půjčili staré učebnice, které zůstaly ve skříních. Jakmile se vrátila do společensky, vytáhla pergamen a začala sepisovat seznam učebnic, které jí chyběly. Trvalo jí to dlouho, protože sama vlastně nevěděla, jaké učebnice má teď. Když skončila ještě si všechno překontrolovala, aby si byla jistá, že na nic nezapomněla. Nakonec si byla jistá, že má všechno a vydala se do Sovince.

Jakmile vkročila do věže její sova Bonie ji okamžitě poznala a přiletěla k ní. Viv ji pohladila po hlavě a dají soví pamlsek. Hned jak Bonie slupla dobrůtku , nastavila nožku, aby Viv mohla přivázat dopis. ,,Tobě byla hned jasné, že za tebou nejdu jen tak, že??´´ zasmála se a podívala se na svou sovu, které v očích tančily ohníčky . Viv se na usmála a nastavila jí ruku, aby ji mohla odnesla k oknu. ,, Ne že se budeš někde toulat,´´ dávala sově instrukce ,, pěkně se hned vrátíš. A dávej na sebe pozor, ať se ti nic nestane.´´ domlouvala sově jako starostlivá matka. Sova jen otráveně zahoukala. ,,No dobře, už mlčí. Tak leť!´´ pobídla sovu a ta vyletěla do tmy. Až teď si Viv uvědomila, kolik už je hodin. Viv opravdu nechtěla hned první den dostat školní trest. ,, Musím sebou hodit jestli chci stihnout dojít ještě před večerkou.´´ říkala si Viv v duchu. A už utíkala zpátky do Nebelvírské věže.,,Ale, ale copak tu máme? Mudlovskou šmejdku Johnsonovou!´´ uslyšela Viv, když pospíchala chodbami. A při zvuku toho hlasu ji zamrazilo v zádech. Byl to on, Lucius. ,,Co tak sama? Mudlovští kamarádíčci došli??´´ zeptal se pohrdavým tónem, když přišel k ní. ,,Ty taky nemáš s sebou ty svoje gorily.´´ odpověděla klidně. Až potom si uvědomila, co řekla a nevěděla, kde našla odvahu to vyslovit. Luciusovi při té větě ztvrdly rysy a Viv se obávala, co se teď stane. Lucius se k ní pomalu naklonil, že jeho tvář byla od Viv vzdálená jen několik centimetrů. ,,Ty budeš…´´ víc už říct nestačil, protože Viv neodolala nutkání políbit ho, které pociťovala, když byl tak blízko. Když se jejich rty vzdálily, zmateně se na ni podíval. Viv zaplavila vlna paniky a utíkala pryč, i když jí srdce říkalo, aby zůstala. Lucius zůstala chvíli stát v opuštěné chodbě a pak se vydal do Zmijozelské společenky a doufal, že nikdo nebyl svědkem toho, co se tu odehrálo.

Viv doběhala do Nebelvírské věže celá udýchaná. Když se jí Suzi zeptala, kde byla odpověděla jen jedním slovem, hned se převlékla a zalezla do postele, aby mohla přemýšlet o své opovážlivosti políbit Luciuse.

2. kapitola 4. kapitola

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbila se Vám povídka??

Užasná 35% (14)
Dobrá 25% (10)
Dala se 15% (6)
Nic moc 15% (6)
Hrůza 10% (4)

Komentáře

1 lucrecia lucrecia | Web | 15. července 2011 v 21:29 | Reagovat

Ahoj. Taky ráda spřátelím. A povídky si přečtu jak bude čas. Ale at jsou jaké jsou tak určitě s něma nepřestávej, protože přece píšeš protože tě to baví. Na to nikdy nezapomínej, jinak jako povídkářka dlouho nevydržíš ;-)

2 Nikinka Nikinka | Web | 16. července 2011 v 11:39 | Reagovat

Ahoj, psala jsi mi na blog, jestli nechci spřátelit a já souhlasím :-)
[1]: Svatá pravda.. :D :-)

3 lucrecia lucrecia | Web | 17. července 2011 v 13:50 | Reagovat

Tak to je něco. To mě vážně pobavilo a vůbec jsem to nečekala. Takže chválím.

4 Cissy Cissy | Web | 22. července 2011 v 14:47 | Reagovat

[3]: děkuju :-)

5 Cassiopea Black Cassiopea Black | Web | 18. září 2011 v 11:36 | Reagovat

Bonie je krásná :-) ...jinak, dobře ona :-D Luc musel bejt pěkně vykulenej, zajímalo by mě, co si přesně myslel :-D

6 Mrs.Malfrangerová Mrs.Malfrangerová | Web | 28. září 2011 v 10:03 | Reagovat

Téda! :D To musel Lucius koukat :D Krásná kapitolka a ta sovička ..jůů :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Postavy v povídkách, kromě těch mnou vytvořených, patří jen a jen J.K. Rowling, autorce Harryho Pottera,
která tento úžasný svět vytvořila a já si na ně nečiním žádné právo.
Tento blog nebyl vytvořen za účelem zisku.