¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

2. kapitola-Zakázaná láska

13. července 2011 v 9:26 | Cissy |  Zakázaná láska


V této kapitole se toho taky moc nestane. Jen jsme svědky myšlenkových pochodů =P hlavní hrdinky. Slibuje, že se to už trochu rozběhne=).


Když kočár zastavil před hradem a všichni vysedli, Viv se rozhlédla kolem. Dělala to tak každý rok, byl takový její rituál. Vždycky byla naprosto ohromena krásou Bradavic a byla ráda, že může chodit na takovou školu. Hned potom jsme šli do Velké síně, abychom viděli zařazování prvního ročníků do kolejí a pak nás čekala velká hostina na zahájení školního roku, která byla každoročně velkolepá.


Viv si sedla k Nebelvírskému stolu a čekala až začne zařazování. Profesorka McGonagallová právě přinášela stoličku a Moudrý klobouk. Vzápětí se otevřely dveře a prvňáčci se nejistě rozhlíželi a pomalu se přibližovali k profesorce McGonagallové a Moudrému klobouku. Když se prvňáčci zastavili, začala Moudrý klobouk stejně jako vždy, zpívat novou písničku. ,,Určitě se bojí´´ pomyslela si Viv. A vzpomínala na den, kdy zařazovali ji. Moc dobře si pamatovala, jak byla skálopevně přesvěčena, že ji Moudrý klobouk pošle do Mrzimoru. Suzan ji totiž tenkrát ve vlaku, řekla, že do Zmijozelu čarodějové z mudlovských rodin nechodí, v Havraspáru jsou ti nejchytřejší, v Nebelvíru jsou stateční a odvážní a v Mrzimoru skončí ti ostatní. Viv si nemyslela, že by byla statečná nebo chytrá a tak ani nevnímala, co Moudrý klobouk říká. O to bylo její překvapení větší, když vykřikl: NEBELVÍR! Dodnes neví, jak přišel na to, že je statečná. Ale byla ráda, že se dostala do Nebelvíru, protože tam chodí i Suzan a spousta úžasných lidí.Když zařazování skončilo, ředitel Brumbál jim popřál dobrou chuť a na stolech všech kolejí se objevily pokrmy, o jakých se mnohým z nich ani nesnilo. Bradavičtí skřítkové se opět vyznamenaly. A tak se Viv dala do jídla. Za chvíli už byla přecpaná a tak si povídala s svými spolužáky, kteří už taky dojedli.
,,Zdravím Nicku,´´ pozdravila nebelvírského ducha. ,, Jste rád, že nás máte zase zpátky??´´ usmála se. ,, Tebe tu vidím rád vždycky,´´ oplatil jí usměv Nick. ,, ale ti Zmijozelští by mi vůbec nechyběly . Krvavý baron si je naprosto jistý, že vyhrají školní pohár.´´ postěžoval si. ,, Doufám, že je letos trumfnem´´ dodal a odplul se pozdravit s Šedou dámou.

Jakmile všichni dojedli, talíře se zbytky zmizely ze stolu a Brumbál se postavil, aby jim řekl, jak bude probíhat školní rok. Jako zázrakem všichni ztichli a Brumbál začal. ,, Vítám vás opět v Bradavicích.´´ pronesl a obdařil je upřímným úsměvem.,, Vás, co jste se sem po loňském školním roce vrátil i ty, kteří sem přijeli poprvé….To Viv přestala na chvíli vnímat, protože právě spatřila Luciuse, jak dává najevo svůj nezájem o ředitelův proslov. ,, ….každý rok Vám školník, pan Filch, připomíná, že vstup do Zapovězeného lesa je všem studentům zakázán, stejně jako používání rachejtlí, vodních bublin, hryzavavých házedel… celkový seznam najdete v kanceláři pana Filche.´´ snažil se říct Brumbál vážně, ale koutky úst mu nebezpečně cukaly. ,, Součástí školního roku bude i Vánoční a Závěrečný ples. Data konání plesů ještě nejsou stanovena, ale budeme vás včas informovat. Nyní se už odeberte do svých ložnic, kde na vás už čekají vaše zavazadla, abyste byli zítra čilí na první vyučovací den.´´ ukončil proslov. ,, Dobrou noc´´ dodal a znovu se na všechny usmál.

Když šla Viv se Suzi do Nebelvírské věže, zahlédla před Velkou síní Luciuse, jak se baví s Narcissou Blackovou , vysokou krásnou blondýnou s čistou krví ze Zmijozelu. Stály u dveří do Velké síně aq o něčem se bavili. Viv sice neslyšela, co si povídají, ale asi jí Lucius vyprávěl nějakou zábavnou historku. Oba se smáli a Narcissa v upřímném úsměvu odhalila své zářivě bílé rovné zuby. Viv při tom pohledu zabolelo u srdce, protože se jí připadalo, že se Lucius na Narcissu dívá stejně jako se Suzi dívá na Freda. A Narcisse taky určitě nebyl lhostejný.
,,To snad ne! Přece se do ní nezamiloval!´´ vykřikla v duchu a srdce jí krvácelo. Proto přidala do kroku, aby už byly pryč. Před Buclatou dámou jen zamumlala heslo, přeběhla společenku a utíkala do ložnic. ,,Kam letíš Viv?? Počkej!´´ volala za ní Suzi, ale Viv ji neposlouchala. ,,ehh…Já jen musím si vzít hned prášek, měla jsem si ho vzít už před půl hodinou.´´ snažila se Viv omluvit své podivné chování mudlovskými způsoby, protože těm Suz nerozuměla. ,,Aha´´ řekla Suz, ale pořád ji sledovala zkoumavým pohledem, naštěstí se šla za chvíli podívat do společenky, jestli tam není třeba Fred a Viv nechala osamotě.

Viv dlouho ležela oblečená na posteli a přemýšlela o tom, co právě viděla. Opravdu je Lucius blázen do Narcissy ?? Nebo se jí to jen zdálo?? Nevěděla, co si má o tom všem myslet. Nejhorší bylo, že by se Luciusovi ani nedivila, Narcissa byla krásná a z čisté krve, což byla pro Luciuse důležitá položka. Byla asi vše po čem by mohl Lucius toužit . Najednou se Viv v paměti objevil obraz Narcissina dokonalého úsměvu a Viv v sobě pocítila osten žárlivosti. Ona musela dlouhá léta nosit rovnátka, ale ani tak se její úsměv nedal srovnávat s tím Narcissiným. Naštěstí vzápětí přišly holky, s kterými sdílela ložnici, tak už nemusela přemýšlet nad tím v čem je Narcissa lepší než ona. Tak se Viv převlékla a lehla si do postele. Potom si ještě s holkama dobrou hodinu vyprávěly zážitky z prázdnin. Když zhasly, byla Viv už moc utahaná a tak v mžiku usnula a nemusela už přemýšlet nad city, které chovala k osobě spící o několik poschodí níž než ona.

1. kapitola 3.kapitola

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbila se Vám povídka??

Užasná 35% (14)
Dobrá 25% (10)
Dala se 15% (6)
Nic moc 15% (6)
Hrůza 10% (4)

Komentáře

1 Cassiopea Black Cassiopea Black | Web | 27. srpna 2011 v 22:10 | Reagovat

škoda,že o tom plesu jsme se nedočetli i v knížce, myslim ten závěrečnej... pěkná kapitola :-) jenom to čtu zrovna, když už taky půjdu brzo do školy :-(  :-D

2 Mrs.Malfrangerová Mrs.Malfrangerová | Web | 28. září 2011 v 9:59 | Reagovat

Ples,ples,ples juhůů :D Jsem blázen do Potterovských plesů. Lucius,Cissy a Viv..hmm...uvidíme jak se to mezi nimi vyvrbí :) Doufám,že proběhně nějaká naprostá slad'árna ;-) 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Postavy v povídkách, kromě těch mnou vytvořených, patří jen a jen J.K. Rowling, autorce Harryho Pottera,
která tento úžasný svět vytvořila a já si na ně nečiním žádné právo.
Tento blog nebyl vytvořen za účelem zisku.